Clearwater_Bay Silverstrand Sea_View Managed House SSB323
Clear Water Bay
Property ID
SSB323
Post ID
149231
14/05/2026
|
| Gross Area | 2600 Sq Ft |
| Saleable Area | 2145 Sq Ft |
| Garden Area | 1262 sq. ft (In-Deed Garden) |
Clearwater_Bay Silverstrand Sea_View Managed House SSB323
| Main Type | Villa |
| Additional Type | Managed Villa / House |
| Garden | 1262 sq.ft (In-Deed Garden) |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | 1 |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Cloakrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 2 |
| Function Rooms | 1 |
| Entertainment Rooms | 1 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Roof Top | 1 |
| Car Park | 2 - 3 |
| Maids Rooms | 1 |
| Garages | 1 |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong |
Property ID : SPS3334
Contact us for pricing| Sale | $40M |
| Lease | $95K |
Property ID : SPC2942
|
|
|
|
|
| 2100 Sq Ft | 2100 Sq Ft | 4 | 5 |
| Sale | $35M |
| Lease | $68K |
Property ID : CWB2871
|
|
|
|
|
| - | 1837 Sq Ft | 4 | 2 |
| Sale | $35M |
| Lease | $70K |
Property ID : SSB558
|
|
|
|
|
| 2400 Sq Ft | 1960 Sq Ft | 4 | 2 |