Sai Kung Mid-Level Sea View Village House SPS2509
Sai Kung
Property ID
SPS2509
Post ID
147089
13/05/2026
|
| Gross Area | 1750 Sq Ft |
| Saleable Area | 1750 Sq Ft |
| Garden Area | 1800 sq. ft |
| Roof Top Area | 700 sq. ft |
Sai Kung Mid-Level Sea View Village House SPS2509
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Semi-detached Village House |
| Garden | 1800 sq.ft |
| Roof Top Area | 700 sq.ft |
| Balcony/ Terrace | 1 |
| View | Sea View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 3 |
| Regular Bedrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 4 |
| Car Park | 1 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Gate | Private Gate |
| Pre-School | Hong Kong Academy (HKA) Wu Kai Sha Kindergarden (ESF) Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) |
| Primary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Secondary School | Hong Kong Academy (HKA) |
Property ID : SPS3334
Contact us for pricing| Sale | $22M |
| Lease | $45K |
Property ID : SPS419
|
|
|
|
|
| 2100 Sq Ft | 2100 Sq Ft | 3 | 1 |
| Sale | $25M |
| Lease | $65K |
Property ID : SPC1997
|
|
|
|
|
| 1750 Sq Ft | 1750 Sq Ft | 4 | 5 |
| Sale | $68M |
| Lease | $98K |
Property ID : SSB323
|
|
|
|
|
| 2600 Sq Ft | 2145 Sq Ft | 3 | 2 |