Sai Kung Waterfront House SPS197
Sai Kung
Property ID
SPS197
Post ID
64916
30/04/2026
|
| Gross Area | 1630 Sq Ft |
| Saleable Area | 1630 Sq Ft |
| Garden Area | 600 sq. ft |
| Roof Top Area | 543 sq. ft |
Sai Kung Waterfront House SPS197
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Detached Village House |
| Garden | 600 sq.ft |
| Roof Top Area | 543 sq.ft |
| Balcony/ Terrace | 2 |
| View | Full Sea View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 2 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Roof Top | 1 |
| Car Park | 2 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Public Bus Station | Available |
| Public Mini Bus Station | Available |
| Pre-School | Hong Kong Academy (HKA) Wu Kai Sha Kindergarden (ESF) Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) |
| Primary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Secondary School | Hong Kong Academy (HKA) |
Property ID : MRC3327
Contact us for pricing| Sale | $25M |
| Lease | $48K |
Property ID : CWB2627
|
|
|
|
|
| 1750 Sq Ft | 1524 Sq Ft | 3 | 2 |
| Sale | $34M |
| Lease | $78K |
Property ID : MRC441
|
|
|
|
|
| 1907 Sq Ft | 1373 Sq Ft | 3 | 1 |
| Sale | $65M |
| Lease | $100K |
Property ID : SKA2431
|
|
|
|
|
| 4633 Sq Ft | 2901 Sq Ft | 4 | 3 |