Clearwater_Bay Mini Block New House SPC337
Clear Water Bay
Property ID
SPC337
Post ID
153277
22/05/2026
|
| Gross Area | 1050 Sq Ft |
| Saleable Area | 1050 Sq Ft |
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Small Whole Block |
| Balcony/ Terrace | 1 |
| View | Open View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 2 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Car Park | 1 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong Abacus International Kindergarten (ESF) Shrewsbury International School |
| Primary School | Clear Water Bay Primary School (ESF) Shrewsbury International School |
| Secondary School | Hong Kong Adventist College Cheng Chek Chee Secondary School Creative Secondary School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
| Lease | $80K |
Property ID : SPC2127
|
|
|
|
|
| 2100 Sq Ft | 2100 Sq Ft | 5 | 2 |
| Lease | $48K |
Property ID : SPS3298
|
|
|
|
|
| 1050 Sq Ft | 1050 Sq Ft | 2 | 2 |
| Sale | $15.5M |
| Lease | $43K |
Property ID : SPC610
|
|
|
|
|
| 1800 Sq Ft | 1800 Sq Ft | 4 | 2 |