Clearwater Bay Convenient Life Villa CWB3145
Clear Water Bay
Property ID
CWB3145
Post ID
223372
29/09/2024
|
| Gross Area | 2400 Sq Ft |
| Saleable Area | 1966 Sq Ft |
| Garden Area | 500 sq. ft |
Clearwater Bay Convenient Life Villa CWB3145
| Main Type | Villa |
| Additional Type | Managed Villa / House |
| Garden | 500 sq.ft |
| View | Open View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 2 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Roof Top | 1 |
| Car Park | 2 |
| Building Age | 1977 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| 24-hour Security | Available |
| Public Bus Station | Available |
| Public Mini Bus Station | Available |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong Woodland Sai Kung Pre-School Abacus International Kindergarten (ESF) |
| Primary School | Clear Water Bay Primary School (ESF) Good Hope Primary School Cum Kindergarten (Primary Section) |
| Secondary School | Good Hope School Cheng Chek Chee Secondary School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
Property ID : MRC2573
Contact us for pricing| Sale | $48M |
| Lease | $85K |
Property ID : SPS1841
|
|
|
|
|
| 4200 Sq Ft | 4200 Sq Ft | 5 | 3 |
| Lease | $35K |
Property ID : SPC3108
|
|
|
|
|
| 1200 Sq Ft | 1200 Sq Ft | 3 | 2 |
| Lease | $40K |
Property ID : SPC3280
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 1 |