Duplicated Clearwater Bay Sea View Stand-alone House SPC2928
Clear Water Bay
Property ID
SPC2928
Post ID
220029
12/05/2026
|
| Gross Area | 2100 Sq Ft |
| Saleable Area | 2100 Sq Ft |
| Garden Area | 6000 sq. ft |
| Roof Top Area | 700 sq. ft |
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Detached Village House |
| Garden | 6000 sq.ft |
| Roof Top Area | 700 sq.ft |
| Balcony/ Terrace | 2 |
| View | Sea View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | 1 |
| Ensuite Bedrooms | 2 |
| Regular Bedrooms | 2 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 3 |
| Roof Top | 1 |
| Car Park | 5-6 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Gate | Private Gate |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong Abacus International Kindergarten (ESF) Shrewsbury International School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
Property ID : SPS3334
Contact us for pricing| Sale | $13.8M |
| Lease | $39K |
Property ID : SPC2833
|
|
|
|
|
| 1776 Sq Ft | 1776 Sq Ft | 4 | 2 |
| Lease | $58K |
Property ID : MRC2573
|
|
|
|
|
| 1460 Sq Ft | 1048 Sq Ft | 3 | 1 |
| Sale | $10M |
| Lease | $26K |
Property ID : SPS858
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 1 |