Sai Kung Duplex Twin Flat SPS1656
Sai Kung
Property ID
SPS1656
Post ID
175079
31/03/2026
|
| Gross Area | 2280 Sq Ft |
| Saleable Area | 2280 Sq Ft |
| Garden Area | 600 sq. ft |
Sai Kung Duplex Twin Flat SPS1656
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Semi-detached Village House |
| Garden | 600 sq.ft |
| View | Open View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 3 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 3 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Internet/ Broadband |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong Woodland Sai Kung Pre-School Abacus International Kindergarten (ESF) Hong Kong Academy (HKA) Good Hope Primary School Cum Kindergarten Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) Shrewsbury International School |
| Primary School | Clear Water Bay Primary School (ESF) Hong Kong Academy (HKA) Good Hope Primary School Cum Kindergarten (Primary Section) Shrewsbury International School |
| Secondary School | Good Hope School Hong Kong Academy (HKA) Hong Kong Adventist College Cheng Chek Chee Secondary School Creative Secondary School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
Property ID : SPC3322
Contact us for pricing| Sale | $25M |
| Lease | $90K |
Property ID : SKA3279
|
|
|
|
|
| 2072 Sq Ft | 1518 Sq Ft | 4 | 3 |
| Sale | $18M |
| Lease | $48K |
Property ID : SPS1217
|
|
|
|
|
| 1950 Sq Ft | 1950 Sq Ft | 4 | 4 |
| Sale | $17.5M |
| Lease | $42K |
Property ID : SPS2059
|
|
|
|
|
| 1800 Sq Ft | 1800 Sq Ft | 4 | 3 |