Sai Kung Sea Front Village House SPS3298
Sai Kung
Property ID
SPS3298
Post ID
270866
01/12/2025
|
| Gross Area | 1050 Sq Ft |
| Saleable Area | 1050 Sq Ft |
| Garden Area | 2000 sq. ft |
Facebook Link : Connect Us for More
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Detached Village House |
| Garden | 2000 sq.ft |
| Balcony/ Terrace | 2 |
| View | Waterfront View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 2 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Roof Top | 1 |
| Car Park | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Gate | Private Gate |
| Public Bus Station | Available |
| Public Mini Bus Station | Available |
| Pre-School | Hong Kong Academy (HKA) Wu Kai Sha Kindergarden (ESF) Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) |
| Primary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Secondary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Sale | $10.8M |
| Lease | $35K |
Property ID : SPC369
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 1 |
| Lease | $28.5K |
Property ID : SPS2186
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 3 |
| Sale | $50M |
| Lease | $68K |
Property ID : SSB827
|
|
|
|
|
| 2505 Sq Ft | 1902 Sq Ft | 4 | 2 |