Sai Kung Sea View Mini Block SPS1349
Sai Kung
Property ID
SPS1349
Post ID
64616
13/05/2026
|
| Gross Area | 1300 Sq Ft |
| Saleable Area | 1300 Sq Ft |
| Garden Area | 1200 sq. ft |
Sai Kung Sea View Mini Block SPS1349
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Detached Village House |
| Garden | 1200 sq.ft |
| View | Sea / Mountain View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Ensuite Bedrooms | 2 |
| Regular Bedrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Roof Top | 1 |
| Car Park | 1 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Internet/ Broadband |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Hong Kong Academy (HKA) Wu Kai Sha Kindergarden (ESF) Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) |
| Primary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Secondary School | Hong Kong Academy (HKA) |
Property ID : SPS3334
Contact us for pricing| Sale | $13.8M |
| Lease | $40K |
Property ID : CWB1385
|
|
|
|
|
| 1387 Sq Ft | 1107 Sq Ft | 3 | 2 |
| Sale | $10.5M |
| Lease | $35K |
Property ID : SPC2148
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 1 |
| Sale | $6.3M |
| Lease | $13.5K |
Property ID : SPC2906
|
|
|
|
|
| 700 Sq Ft | 700 Sq Ft | 3 |