Sai Kung Mountain View Village House SPS1149
Sai Kung
Property ID
SPS1149
Post ID
64951
13/05/2026
|
| Gross Area | 2100 Sq Ft |
| Saleable Area | 2100 Sq Ft |
| Garden Area | 700 sq. ft |
| Roof Top Area | 700 sq. ft |
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Semi-detached Village House |
| Garden | 700 sq.ft |
| Roof Top Area | 700 sq.ft |
| Balcony/ Terrace | 2 |
| View | Mountain View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 2 |
| Function Rooms | 1 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Roof Top | 1 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Hong Kong Academy (HKA) Wu Kai Sha Kindergarden (ESF) Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) |
| Primary School | Hong Kong Academy (HKA) |
Property ID : SPS3334
Contact us for pricing| Sale | $10.5M |
| Lease | $35K |
Property ID : SPC2148
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 1 |
| Sale | $31.8M |
| Lease | $78K |
Property ID : SSB2557
|
|
|
|
|
| 2325 Sq Ft | 1702 Sq Ft | 5 | 3 |
| Sale | $15M |
| Lease | $36K |
Property ID : SPS987
|
|
|
|
|
| 1050 Sq Ft | 1050 Sq Ft | 4 | 2 |