Clearwater Bay Top Floor Flat SPC3073
Clear Water Bay
Property ID
SPC3073
Post ID
210117
13/05/2026
|
| Gross Area | 700 Sq Ft |
| Saleable Area | 700 Sq Ft |
| Main Type | Village House |
| Additional Type | |
| Balcony/ Terrace | 1 |
| View | Sea / Mountain View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | 1 |
| Regular Bedrooms | 3 |
| Family Bathrooms | 1 |
| Roof Top | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong Abacus International Kindergarten (ESF) Shrewsbury International School |
| Primary School | Clear Water Bay Primary School (ESF) Shrewsbury International School |
| Secondary School | Hong Kong Adventist College Cheng Chek Chee Secondary School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
Property ID : SPS3334
Contact us for pricing| Sale | $6.5M |
| Lease | $15K |
Property ID : SPS3062
|
|
|
|
|
| 700 Sq Ft | 700 Sq Ft | 2 |
| Lease | $28K |
Property ID : SPS2900
|
|
|
|
|
| 700 Sq Ft | 700 Sq Ft | 2 |
| Lease | $32K |
Property ID : SPS3251
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 1 |