Clearwater Bay Sea view Duplex Village House SPC553
Clear Water Bay
Property ID
SPC553
Post ID
65305
23/05/2026
|
| Gross Area | 1400 Sq Ft |
| Saleable Area | 1400 Sq Ft |
Clearwater Bay Sea view Duplex Village House SPC553
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Lower Duplex Village House |
| Balcony/ Terrace | 1 |
| View | Sea / Mountain View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | 1 |
| Regular Bedrooms | 3 |
| Function Rooms | 1 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Car Park | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong Abacus International Kindergarten (ESF) Shrewsbury International School |
| Primary School | Clear Water Bay Primary School (ESF) Shrewsbury International School |
| Secondary School | Hong Kong Adventist College Cheng Chek Chee Secondary School Creative Secondary School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
| Lease | $60K |
Property ID : SSB3309
|
|
|
|
|
| 1349 Sq Ft | 1083 Sq Ft | 2 | 3 |
| Sale | $29.98M |
| Lease | $68K |
Property ID : SKA3165
|
|
|
|
|
| 2068 Sq Ft | 1588 Sq Ft | 4 | 2 |
| Lease | $28K |
Property ID : SPS2932
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 3 | 3 |