Sai Kung Lower Duplex Village House SPS3339
Sai Kung
Property ID
SPS3339
Post ID
282584
26/05/2026
|
| Gross Area | 1000 Sq Ft |
| Saleable Area | 1000 Sq Ft |
Sai Kung Lower Duplex Village House SPS3339
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Lower Duplex Village House |
| Balcony/ Terrace | 1 |
| View | Sea / Mountain View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | 1 |
| Regular Bedrooms | 3 |
| Family Bathrooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Woodland Sai Kung Pre-School Hong Kong Academy (HKA) Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) |
| Primary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Secondary School | Hong Kong Academy (HKA) Cheng Chek Chee Secondary School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
Property ID : SPS3339
Contact us for pricing| Sale | $21.8M |
| Lease | $45K |
Property ID : SPS1656
|
|
|
|
|
| 2280 Sq Ft | 2280 Sq Ft | 4 | 2 |
| Lease | $26K |
Property ID : SPS1672
|
|
|
|
|
| 1400 Sq Ft | 1400 Sq Ft | 5 | 2 |
| Sale | $26.8M |
| Lease | $88K |
Property ID : SPS1036
|
|
|
|
|
| 2100 Sq Ft | 2100 Sq Ft | 3 | 3 |