Clearwater Bay Huge Garden Bungalow SPC2888
Clear Water Bay
Property ID
SPC2888
Post ID
196561
11/09/2023
|
| Gross Area | 2034 Sq Ft |
| Saleable Area | 2034 Sq Ft |
| Garden Area | 7500 sq. ft |
Clearwater Bay Huge Garden Bungalow SPC2888
| Main Type | |
| Additional Type | |
| Garden | 7500 sq.ft |
| View | Open View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | Open Kitchen |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 2 |
| Family Bathrooms | 2 |
| Car Park | 5-6 |
| Maids Rooms | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Gate | Private Gate |
| Pre-School | Sunshine House International Pre-school Hong Kong Woodland Sai Kung Pre-School Abacus International Kindergarten (ESF) |
| Primary School | Clear Water Bay Primary School (ESF) Hong Kong Academy (HKA) |
| Secondary School | Good Hope School Hong Kong Adventist College Cheng Chek Chee Secondary School |
| University | The Hong Kong University of Science and Technology |
Property ID : SPS3334
Contact us for pricing| Sale | $14M |
| Lease | $42K |
Property ID : SPS2729
|
|
|
|
|
| 2100 Sq Ft | 2100 Sq Ft | 6 | 4 |
| Sale | $150M |
| Lease | $180K |
Property ID : SKA583
|
|
|
|
|
| 3500 Sq Ft | 3110 Sq Ft | 9 | 6 |
| Lease | $78K |
Property ID : SPS2221
|
|
|
|
|
| 2100 Sq Ft | 2100 Sq Ft | 4 | 4 |