Sai Kung Fenced Mountain View House SPS3320
Sai Kung
Property ID
SPS3320
Post ID
276917
01/05/2026
|
| Gross Area | 2100 Sq Ft |
| Saleable Area | 2100 Sq Ft |
| Garden Area | 500 sq. ft |
| Roof Top Area | 700 sq. ft |
Sai Kung Fenced Mountain View House SPS3320
| Main Type | Village House |
| Additional Type | Semi-detached Village House |
| Garden | 500 sq.ft |
| Roof Top Area | 700 sq.ft |
| Balcony/ Terrace | 2 |
| View | Mountain View |
| Living Rooms | 1 |
| Dining Rooms | 1 |
| Kitchens | 1 |
| Ensuite Bedrooms | 1 |
| Regular Bedrooms | 4 |
| Function Rooms | 1 |
| Guest Bathrooms | 1 |
| Family Bathrooms | 3 |
| Roof Top | 1 |
| Internet | Available |
| Gas | LP Gas |
| Pre-School | Hong Kong Academy (HKA) Wu Kai Sha Kindergarden (ESF) Nord Anglia International Pre-School (Sai Kung) |
| Primary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Secondary School | Hong Kong Academy (HKA) |
| Sale | $19.8M |
| Lease | $48K |
Property ID : SPS3303
|
|
|
|
|
| 2100 Sq Ft | 2100 Sq Ft | 4 | 1 |
| Sale | $8.5M |
| Lease | $20K |
Property ID : SPS3186
|
|
|
|
|
| 1500 Sq Ft | 1500 Sq Ft | 4 | 5 |
| Sale | $14M |
| Lease | $38K |
Property ID : SPS3258
|
|
|
|
|
| 1650 Sq Ft | 1650 Sq Ft | 3 | 1 |